Bir web sitesinin kalitesini belirleyen en önemli unsurlardan birisi güncel ve özgün olmasıdır. Bu nedenle sitenizin güncel ve kaliteli içerikle sürekli beslenerek hem güncel kalması sağlanır hem de farklı içeriklerle daha geniş arama sonuçlarında yer almanızı sağlayarak site trafiğinizi arttırır.
Web sitenize düzenli olarak kaliteli ve özgün içerik eklenmesi web sitenizin Google tarafından aktif ve gelişmekte olan bir web sitesi olarak değerlendirilir. İçerik danışmanlığı kapsamında vermiş olduğumuz içerik yazarlığı hizmeti bu bakımdan ciddi bir yatırım değeri taşımaktadır.
Reklamlarla sağlanan trafik geçici ve yapaydır. Ancak doğrudan web sitenizdeki içerikle elde edeceğiniz organik trafik hem maliyetsiz hem de reklama oranla daha çok satışa dönüşme avantajı sağlamaktadır. Bu sebeple içerik danışmanlığı reklam gibi bir gider değil aksine sitenizde kalıcı fayda sağlayacak olan bir yatırımdır.
Web sitelerinin arama motorları tarafından pozitif anlamda değerlendirilmesi ve site ziyaretçilerinin ilgisini çekmesi web sitesinin içeriğine ve bu içeriklerin zaman zaman olumlu anlamda güncellenmelerine bağlı olmaktadır. Bu çerçevede belli dönemlerde ve yeni ürün veya hizmet eklendiğinde uygun web site içeriğinin hazırlanması çok önemlidir. Web içerik danışmanlığı bu yönde gerek zamanlama ve gerekse de hazırlanan içeriğin arama motorlarına uygunluğu, hedef kitlenin ilgisini çekici olmasının kontrolü için hizmet vermektedir.

Web Site İçerik Danışmanlığı Çerçevesinde Verilecek Hizmetler:

• Yıl boyunca belli periyotlarda web site içeriğinin güncellenmesi veya yeni içerikler eklenmesi konusunda web site sahibi firmanın uyarılması.
• Web sitesi sahibi tarafından hazırlanan tüm yeni içeriklerin arama motorları açısından kontrolü.
• Yeni bir ürün veya hizmet ile ilgili yeni bir web sitesi hazırlanması durumunda yine hazırlanacak içerik konusunda danışmanlık hizmeti verilmesi.