Seo (Arama Motorları optimizasyonu )

SEO HAKKINDA

seo-1

Seo Nedir?

Seo ingilizce olarak Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu kelimesinin baş harflerinden oluşur. Arama motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları kapsar.
SEO’nun temel amacı açılımı itibariyle arama motoru optimizasyonu yani arama motorlarında üst sıralarda listelenmektedir. Bu amaç da, sitelerde yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla ilgili kitleye ulaştırılmasını sağlamaktır.
Seo, sitelerin doğal yollarla ulaşamayacakları web popülerliğine, doğal görünen yöntemler kullanarak ulaşma sanatıdır. Bu web popülerliği beraberinde Google sıralama artışını da getirmektedir.

seo-2

Seo’nun Faydaları

SEO’nun size getirileri tahmin edemeyeceğiniz derecede yüksektir. Örneğin bir A firmasının sahibisiniz. Türkiye için konuşursak A firması diye arama motorlarında aratıldığında sizin Siteniz İlk sırada ya da ön sırada çıkıyor. Hemen aklınızda Seo’ya neden gerek duyayım gibi bir düşünce oluşabilir. Buraya kadar Seo’ya gerek olmayabilir. Sizi bilenler zaten sizi buluyorlar. Peki ya bilmeyen milyonlarca internet kullanıcısı sizden nasıl haberdar olabilir? Burada seo devreye girer. Örneğin bu A firmasının yaptığı iş B adında bir maddenin imalatı olabilir, satışı olabilir vb. Sizden haberdar olmayan bir kişi bu B maddesine ulaşmak için arama motoruna B maddesi yazar ve bu maddeyi pazarlayan rakipleriniz Seo yönüyle sizin önünüzde çıkarak kullanıcıya kendisini gösterecektir. Ve bu kişi artık rakip firmanızla çalışmaya başlayacak ve belki yıllarca B maddesi teminine ihtiyaç duyacaktır.
Her ihtiyaç duyduğunda da arama yapmak zorunda kalmayacaktır. Çünkü zaten anlaştığı, sürekli alışveriş yaptığı bir firma bilgisi o kişide mevcut. Peki B maddesi yazıldığında ön planda siz çıkarak bu kişilere kendinizi gösterebilseydiniz, hizmetlerinizden haberdar olmasını sağlayabilseydiniz durum böyle mi olacaktı? Hayır tabi ki de. Müşteri sayınız katlanacaktı. Buna paralel olarak da kazancınıza kazanç katıp Marka bilinirliğiniz artacaktınız.

Bugüne kadar gerçekten kurumsal bir seo firması ile çalışarak SEO yaptırmamış ve profesyonel bir destek almadı iseniz, her geçen gün müşteri ve kazanç kaybediyorsunuz demektir.

İşte bu noktada zaman kaybetmeden, size ciddi hizmetler vererek, yüksek müşteri potansiyeline ulaşmanızı sağlayacak olan Netinteraktif Profesyonel SEO Hizmetleri Ekibi ile tanışarak çalışmalara başlayabilirsiniz.

Kurumsal Seo Danışmanlığı

seo-3

Nasıl Başlıyoruz ?

Sizinle görüşüp taleplerinizi aldıktan sonra aktif Kurumsal SEO çalışmaları süreçlerimizi başlatıyoruz.
Talep – Analiz – Strateji – Çözüm – Sonuç süreçlerinde ilerleyerek başarıyı yakalıyoruz.
İsteklerinizi aldıktan sonra sitenizi analiz ediyor ve SEO uyumlu hale getiriyoruz.SEO çalışmalarında bir çok strateji üzerinden çalışmalar olduğu için, doğru stratejiyi bulmaya çalışıyoruz ve doğru çözümü bulduğumuzda sizi yukarı taşımaya başlıyoruz.
Sonuç kısmında potansiyel müşterilerinizi sizlere getirdiğimiz zaman artık işi size bırakıyor, daha fazla yükselmeye ve yükseldiğimiz yerlerde kalmak için uğraşıyoruz.

seo-4

Neler İstiyoruz ?

Hemen korkmayın, sizden çok bir şey istemiyoruz.

Anahtar kelime seçimlerinde sektörünüzle ilgili ince noktalardan bize bahsetmenizi istiyoruz, verimli SEO çalışmaları yapmak için sektörünüzü daha iyi tanımak istiyoruz. Bu kapsamda elinizde ne kadar döküman, tanıtım, broşür gibi şeyler varsa bize göndermeniz daha hızlı ve verimli çalışmamıza olanak sağlar.

seo-5

Anahtar Kelime Seçimi

SEO çalışmalarının en can alıcı noktalarından birisi de anahtar kelime seçimidir. Doğru kelimeyi seçmemeniz takdirde, istediğiniz kadar yükselin, pek bir ifade etmeyecektir, çünkü size bir katkısı olmayacaktır.

Arama motorlarında aranma hacmi yüksek kelimeler seçmek gerekmektedir. Önemli olan kullanıcıların çok aradığı kelimelerde yükselmekdir ve onları siteye getirebilmektir.

seo-6

Seo Raporlama

Aylık veya haftalık olarak SEO raporları sunuyoruz.SEO Raporu aşağıdaki içeriklerden oluşur.

Aylık ziyaretçi istatistikleri
Sayfa içi optimizasyon raporu
Arama motoru index durumları
Anahtar kelimelerin sırası ve diğer ayla karşılaştırma
Anahtar kelimelerden sitelere kaç kişi girdiği ve diğer ayla karşılaştırma