Seo ( Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir?
Seo ’ nun açılımı “Search Engine Optimization” yani Arama Motoru Optimizasyonu’dur. Seo sitenizin içeriğinin arama motorları (google, yahoo, bing vb.) kriterlerine uygun hale getirilmesi ve gereksinimlerin karşılanmasına denir. Profesyonel bir optimizasyon çalışması sonucunda ise sitenizin arama motorlarındaki konumu üst düzeye çıkacaktır ki buda size yeni ziyaretçiler ve müşteriler anlamına geliyor.
Arama motoru optimizasyonu çalışması dahilindeki hizmetler aşağıda listelenmiştir;
– Site içeriğinizin veya yapınızın incelenmesi
– Web sitesi geliştirme konusunda teknik öneriler: örneğin, barındırma, yeniden yönlendirmeler, hata sayfaları, – -JavaScript kullanımı
– İçerik geliştirme
– İnternetteki sektörel araştırma
– Çevrimiçi iş geliştirme kampanyalarının yönetilmesi
– Anahtar kelime araştırma
– SEO eğitimi
– Belirli pazarlarda ve coğrafyalarda uzmanlık.
– Sitenize dış linkler sağlanması
Neden Seo Yaptırmalıyım?
Arama motoru optimizasyonu bir web sitesi için olmazsa olmazlardandır. Bütün web sitelerin ana amacı ziyaretçi ve müşteri çekmektir. Kısacası web sitenizin asıl amacına ulaşması Seo ( Arama motorları optimizasyonu ) ile gerçekleşir. Sitenizin web tasarımı ne kadar profesyonelce yapılırsa yapılsın siteniz için Seo yapılmadı ise bir işe yaramaz.
Seo sizleri arama motorlarında üst sıralara çıkartarak web sitenizin kalitesini ve hitini arttırır.Sitenize gelen yoğun ziyaretçi sayesinde portföyünüze yeni müşteriler katabilirsiniz.
Sitenizin organik arama sonuçlarında üst sıralarda yer alması siz ve firmanız açısından büyük prestijde sağlayacaktır.Seo çalışması hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı kullanarak bize ulaşabilir, bilgilendirme ve teklif talep edebilirsiniz.